Wyniki

26 kwietnia 2015 by Bazyli Gielniak

Przedstawiamy wygranych poszczególnych kategorii filmowych wraz z wyjaśnieniami jury.

Zajawki filmowe: „Dołącz do przygody”, przygotowany przez 1 Skawińską Drużynę Harcerzy „Korzenie” im. gen. Józefa Hallera – za dynamiczny montaż i skrótowe ukazanie harcerskiego życia na wielu płaszczyznach.
W tej samej kategorii wyróżnienie poszło do harcerskiego studia filmowego Bydgoszcz za film „Życiowi zwycięzcy” – za inspirujące ukazanie etosu harcerskiego.

„Za garść sucharów” zostało przez jury wskazane jako najlepszy film fabularny. Dlaczego? W filmie można zauważyć twórcze wykorzystanie konwencji westernu, wysiłek produkcyjny i konsekwencję formalną. Warto dodać, że film przedstawiła 27 Dolnośląska Drużyna Wędrowników „Viliganta”.

W kategorii komedii wygrała 69 Zgierska Drużyna Wędrowników „Bez Cenzury” pokazując „3 krasnoludków”, a to przez rygor formalny i inwencję twórczą.

Za oddanie niezaprzeczalnej energii zuchowej wygrywają „Adepci klanu keiko” – film przesłany przez 9 Gdyńską Gromadę Zuchową „Wojownicy Klanu Keiko” – jest to oczywiście kategoria zuchowa.

Nagroda specjalna powędrowała do „Binduga promocyjnie” 7 Poznańskiej Drużyny Harcerzy im. Floriana Marciniaka. Zdaniem jury, wzbudzał on zainteresowanie swoją choreografią, energią i montażem.

A nagrodę publiczności z wynikiem 37 otrzymał film „Zuchy na 2 Harcerskim Festiwalu Filmowym”, który nagrała 40 Gdyńska Drużyna Wędrowniczek „Roztoka”. Warto wspomnieć, że walka była zażarta – na „Ho do lasu” głosowało o jedną osobę mniej, czyli 36 osób!

statuetka

Zwycięzcom gratulujemy!


 

 

 


Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.