Przebieg HFFu

26 kwietnia 2015 by Bazyli Gielniak

Dla tych, co nie byli, ale chcieli; Dla tych co byli, a już zapomnieli.

W piątek można było się rejestrować od 18:00 w 1. gimnazjum w Gdyni. Potem pojechaliśmy do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego i obejrzeliśmy kilka filmów z ostatniej edycji. Można było także posłuchać Marka Czunia opowiadającego o wyprawie do Gruzji. Po powrocie uczestniczyliśmy w kominku integracyjnym.

Sobota była bardzo długim dniem i duuuużo się działo.
Od rana była gra miejska. Takie połączenie mapy i internetu. Można było w tym czasie pobieżnie pooglądać centrum Gdyni, zbierając dużo wirtualnych pieniędzy od punktowych i zamieniając je na budynki i punkty zwycięstwa.
W tym też czasie druga część organizatorów zajęła się Happeningiem Harcerskim, który był w Parku Rady Europy. Mogli w nim uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Gdyni.
W tego też parku zawiózł nas autobus do PPNT, gdzie spożyliśmy wieczerzę tudzież obiad. I wtedy zaczął się gwóźdź programu czyli pokazy filmów konkursowych i nie tylko. Podczas seansów mieliśmy okazję się pośmiać (komedie), nakręcić się na dalszy ciąg (zajawki), poznać inne drużyny (filmy z życia drużyny), zobaczyć co robią zuchy (kategoria zuchowa) lub pooglądać ciekawą treść (film fabularny). Podczas przerw między seansami był czas na luźne rozmowy, integrację czy zjedzenie czegoś. Po zakończeniu pokazów konkursowych przeszliśmy do dłuższych, ale dalej ciekawych filmów. W tym też czasie jury już pracowało nad wyłonieniem zwycięzców, a my mogliśmy zagłosować na pokaz naszym zdaniem najlepszy, który otrzyma nagrodę publiczności.


Po kolacji zaczęła się gala na zakończeniowo-podsumowująca :D Radny Gdyni – p. Zygmunt Zmuda Trzebiatowski dodał gali charakter jak najbardziej komediowy, przez co pomimo zmęczenia i późnej godziny świetnie się bawiliśmy.
Na koniec dnia mogliśmy posłuchać zespołu „Cisza jak ta” i pośpiewać razem z nimi. Zespołowi dziękujemy ;)
Natomiast w szkole odbył się drugi koncert w stołówce, co prawda pod ręką była tylko gitara ale i tak daliśmy radę.

Dziś – Niedziela
Wstawanie, jedzenie i sprzątanie. A potem msza harcerska, na której osób umundurowanych były chyba miliony :) Na kręgu kończącym dowiedzieliśmy się od głównego organizatora, że jest podważany HFF w formie corocznej. To nie znaczy, że rzadziej będziecie mogli odwiedzić Gdynię – możliwe, że za rok będą warsztaty filmowe, a dopiero za dwa sam Festiwal.

Dziękujemy za Waszą obecność!
Organizatorzy

 


Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.